مشاوره و راهنمایی :02166397082 - 09373817111

شرایط لازم جهت اجاره سند و فیش حقوقی برای زندانی
سید علیرضا طباطبایی

اجاره سند

منتخب سردبیر

شرایط لازم جهت اجاره سند و فیش حقوقی برای زندانی

گروه کارپردازان و ضامن راد با سابقه ترین موسسات در امر تهیه سند اجاره ای برای زندانی و متهمین آماده اجاره سند جهت ازادی و مرخصی زندانی در سریع ترین زمان و پایین ترین قیمت در بین رقبا میباشد.برای اشنایی با شرایط قرارداد اجاره سند متن پیش رو برای شما خوانندگان گرامی اماده شده است .

تهیه سند اجاره ای در کمترین زمان و با بهترین قیمت در کل کشور
09331486294
09193797186
09220562433

سند اجاره ای چیست ؟

سند اجاره ای در واقع همان اسناد اموال منقول(مانند سند خودرو) و غیر منقول (ماند سند ملکی) میباشند که افرادی که خود سند ندارند اقدام به اجاره آن از دیگر افراد (اصطلاحا سندگذار گوییم) میکنند و به مراجع مد نظر جهت ضمانت ارائه میدهند.

سند اجاره ای چیست و چه کاربردی دارد

تمامی اسناد از میلیون تا میلیارد معتبر بوده و امکان استعلام از اداره ثبت اسناد و املاک کل کشور و انجام کارشناسی توسط کارشناسان رسمی دادگستری را دارا میباشد.

مقاله پیش رو ‌در جهت راهنمایی و آشنایی هر چه بهتر شما خواندگان گرامی و کمک به تسریع فرایند اجاره سند و فیش حقوقی نگارش گردیده است.همچنین در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر در مورد موضوع قرار های تامین کیفری میتوانید به اینجا مراجعه نمایید.

مراحل تهیه سند اجاره ای و فیش حقوقی جهت ارائه به دادگاه/دادسرا/تعزیرات :

طی تماس و دریافت وقت قبلی قرار اولیه با شما مراجعه کننده گرامی گذاشته شده و در وقت مقرر جلسه اولیه در دفتر موسسه به جهت اشنایی و انجام صحبت های ابتدایی برگذار میگردد. سپس در صورت توافق طرفین و تبیین روند کار توسط گروه ما ،اقدامات لازم جهت معرفی سند به مرجع قضایی و دریافت نامه کارشناسی صورت می گیرد.
پس از تایید کارشناسی سند توسط مرجع قضایی قرار مجددی هماهنگ میشود تا مدارک لازم و ضمانت های مورد نیاز در دفتر موسسه اخذ شده و عقد قرارداد نهایی فی مابین طرفین منعقد گردد.

لازم به ذکر است قبل از عقد قرار داد نهایی احراز نشانی محل سکونت اجاره گیرنده سند و ضامنین می بایست انجام گردد.

در نهایت با ارائه سند به مرجع قضایی و بازداشت سند ، زندانی ازاد می شود.

اجاره وثیقه/تودیع سند/اجاره سند برای ازادی زندانی/قرارداد اجاره سند

نوع و نمونه قرارداد اجاره سند :

در قرار داد اجاره سند که مطابق با ماده ۱۰ قانون مدنی از جمله قراردادهای معتبر و لازم الاجرا فی مابین اجاره دهنده سند(موجر) و اجاره گیرنده سند(مستاجر) می‌باشد تعهداتی برای طرفین در نظر گرفته میشود . رضایت طرفین و همچنین رعایت شرایط عرفی و قانونی مربوط به قراردادها از جمله مهم ترین شروط انعقاد قرارداد اجاره سند است.

ضامنین و مدارک لازم جهت اجاره سند :

تعیین ضامنین معتبر و مورد نیاز برای اجاره سند بسته به ‌نوع اتهام ،سابقه کیفری متهم و همچنین میزان قرار صادره در هر قرارداد متفاوت می باشد .
دریافت نوع ضمانت بستگی به نظر موسسه داشته و اغلب شامل یک یا چند مورد از موارد زیر است:

  • چک و سفته (یعنی اشخاص ضامن از بابت ضمانت می بایست چک و یا سفته ارائه دهند )
  • کاسب با جواز کسب
  • کارمند با فیش حقوقی
  • بازنشسته با فیش حقوقی

مدارک لازم جهت اجاره سند:

  • مدارک شناسایی و احراز هویت حضوری مشخصات طرف قرارداد ؛مندرج در شناسنامه یا گذرنامه با خود شخص
  • احراز محل سکونت فرد
  • ضامنین معتبر و مورد تایید موسسه

طول مدت زمان اجاره سند :

۱ سال می باشد که در پایان این مدت با توافق طرفین قابل تمدید است.

نحوه تبدیل قرار تامین از وثیقه به کفالت :

به اطلاع می‌رساند نظر به افزایش قیمت املاک و اراضی امکان ارائه سند برای تامین قرارهای وثیقه به میزان کمتر از عرف مثلا زیر ۱۰۰ میلیون امکان پذیر نبوده و می‌بایست نسبت به تغییر قرار وثیقه به کفالت یا درخواست ارائه سند مازاد به مراجع قضایی اقدام فرمایید که به طور کلی فرایند پیچیده ایی ندارد.
پس از اخذ موافقت مقام قضایی برای تبدیل قرار وثیقه به کفالت ، و یا استفاده از سند مازاد مراجعه کننده محترم با حضور در موسسه درخواست فیش حقوقی به عنوان ضمانت یا سند ملکی مازاد می نماید.

مفهوم سند مازاد چیست ؟

در صورت صدور قرارهای تامین کیفری با مبالغ مختلف در مراجع قضایی گاها مشاهده میگردد که برای مثال مبلغ قرار وثیقه با اسناد قابل ارائه به دادگاه برابری نداشته و ارزش ریالی اسناد بیشتر از مبلغ وثیقه می باشد در این صورت ما با سند مازاد مواجه شده ایم که نظر به افزایش قیمت املاک تا کنون شاهد وجود اسناد مازاد به مقادیر بالا هستیم .

تصمیم بر قبولی سند مازاد بسته به موافقت مقام صادر کننده قرار وثیقه و با توجه به امکان فروش در مزایده و یا راحتی در انجام کارشناسی و همچنین ارزش منطقه ایی و.. می باشد.

آیا وثیقه حتما باید سند ملکی شش دانگ باشد؟

وثیقه در موارد مختلفی مورد استفاده قرار میگیرد برای مثال وثیقه ملکی، وثیقه نظام‌ وظیفه برای خروج مشمولان سربازی از کشور، وثیقه بانکی، وثیقه در حوادث رانندگی، وثیقه به‌عنوان تأمین کیفری، که در گروه اخر بیشترین کاربرد را دارا می باشد . وثیقه میتواند جواز کسب ،سند املاک و یا اراضی شش دانگ ،سه دانگ،حتی یک دانگ و یا نیم دانگ ،پول نقد،ضمانت نامه های بانکی یا معادل متعارف که به تایید مقام قضایی برسد و یا سند مال منقول مانند خودرو باشد .

مهم ترین آیتم در معرفی و قبول وثیقه نظر مرجع صادر کننده قرار است.

ممکن است در اصطلاح بعضی از بازپرسین و یا قضات سند سفید بخواهند(در جایی توقیف دیگر نداشته باشد) یا سند مازاد (برای مثال فقط ۱ دانگ از ۶ دانگ توقیف گردد) ، سند مال منقول(سند خودرو برای مثال با توقیف فیزیکی ویا فقط توقیف سندی )این مثال ها برای روشن نمودن ذهن شما خواننده گرامی میباشد در نتیجه تعیین وثیقه، نوع و میزان آن به نسبت جرم ارتکابی و نتایج جرم با نظر مقام قضایی تعیین میگردد و لزوما نباید سند ملکی شش دانگ باشد.

آیا اجاره سند برای مرخصی زندانی شرایط متفاوتی دارد با ازادی زندانی؟

اجاره سند ممکن است در مراحل گوناگون مانند دادسرا،دادگاه، اخذ مرخصی و یا آزادی زندانی متعاقب صدور قرار هایی از جمله تعلیق اجرای مجازات ،آزادی مشروط و یا اعسار باشد.
شرایط در نظر گرفته شده در تمامی مراحل فوق نظر به جرم ارتکابی و خصوصیات زندانی (برای مثال به لحاظ اجتماعی ،سابقه کیفری و یا حسن اخلاق و رفتار در زندان و از موثرترین موارد ،اخذ رضایت شاکی ) متفاوت می باشد و یا ممکن است مبلغ وثیقه برای اخذ مرخصی و یا آزادی متفاوت باشد.
در روند کلی اجاره سند با صدور قرار وثیقه و درخواست سند گذار و سپس صدور قرار قبولی صورت میگیرد حال ممکن است به لحاظ شرایط سند و یا مدت زمان قرار تفاوت هایی مابین آزادی در مراحل مختلف و یا مرخصی ایجاد گردد که تمام این تفاوت ها بسته به نظر مقام قضایی دارد .

زمانیکه متهم خود دارای وثیقه ملکی جهت آزادسازی مشروط نباشد برای رهایی از زندان می تواند اقدام به اجاره سند نماید. متهم و یا محکومینی که برای آزادی نیاز به وثیقه (برای مثال سندملکی )دارند میتوانند این نوع خدمات را از دفاتر مطمئن و برند همچون کارپردازان و ضامن راد تقاضا نمایند .

پس از منعقد نمودن قرارداد فی مابین اجاره کننده سند وموسسه همکاران این دفاتر با همراهی سند گذار و مراجعه کننده محترم در مراجع قضایی حضور یافته و پس از ارائه درخواست از جانب صاحب سند و صدور قرار قبولی وثیقه و یا کفالت سند تودیعی مورد کارشناسی قرار میگیرد و‌پس از تایید و پوشش مبلغی قرار و انجام مراحل اداری کار ، با نامه صادره از شعبه مربوطه ، زندانی آزاد می‌گردد.

کفیل باید چه شرایطی داشته باشد؟

کفالت هر شخصی در دادگاه پذیرفته نمی‌شود. اعتبار وضعیت کفیل می‌بایست به تشخیص مقام قضایی مربوطه رسیده و نیز امکان تامین مبلغ قرار در صورت عدم‌حضور مکفول(متهم) و یا فرار وی و همچنین عدم توانایی کفیل در حاضر نمودن مکفول از محل کفالت مورد تردید نباشد.
احراز اعتبار کفیل معمولا با موارد ذیل امکان پذیر است :
۱)كارت شناسايي
۲) فيش حقوقي كارمندان يا مستخدمین اداره‌هاي دولتي و شرکت‌های خصوصي
۳) پروانه كسب
۴)سند مالكيت اتومبيل يا خانه
۵)كارت بازرگاني و غیره

نکته: قاضي می‌تواند اعتبار كفيل را از طريق مراکز انتظامي محلی و یا تحقيق از مطلعان نیز به دست آورد.

در صورتی که سند ارائه شده خارج از محدوده مرجع قضایی باشد جهت کارشناسی قرار نیابت صادر میگردد که موجب طولانی شدن مراحل انجام کار می‌شود

09331486294
09193797186
09220562433

نظرات

14 دیدگاه دربارهٔ «شرایط لازم جهت اجاره سند و فیش حقوقی برای زندانی»

محمد رضا گفت:

سلام سند واسه شهرستان چند روز طول میکشه؟

بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری البته بستگی به نوع کار شما هم دارد.

زینب گفت:

سلام سند واسه شهرستان چند روز طول میکشه؟

بسته به شرایط کار متفاوت است ولی حداکثر ۷۲ساعت

نفیسه گفت:

سلام سند واسه شهرستان چند روز طول میکشه؟

علیرضا گفت:

سند ۱۲ ملیاردی میخواستم موجود دارین ؟

بله
برای اطلاع از شرایط تماس بگیرین

ناشناس گفت:

سلام خسته نباشید قیمت سند اجاره ای چنده؟

سلام برای اطلاع از قیمت ها لطفا تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.