مشاوره و راهنمایی :02166397082 - 09373817111

نکات ضروری پس از تصادف رانندگی از حفظ خونسردی تا دریافت افت قیمت ماشین
سید علیرضا طباطبایی

حوادث

نکات ضروری پس از تصادف رانندگی از حفظ خونسردی تا دریافت افت قیمت ماشین

ممکن است  برای خیلی از افراد پیش آمده باشد که به دلیل عجله در رسیدن به محل کار خود و یا به دانشگاه یا هرجای دیگر دچار سانحه تصادف رانندگی شوند .عنوان کردن این مطالب صرفاً دلیل بر مقصر بودن راننده نیست بلکه ممکن است طرف دیگر ،مسبب ایجاد این حادثه گردد.مسائل مهمی از جمله افت قیمت خودرو وجود دارد که اکثر افراد اطلاعات لازم برای اقدام در آن مورد را ندارند. ما در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد تا هرچه راحت تر و با سرعت بیشتر به مدیریت این دست حوادث بپردازید. لازمه  اول هنگام  حادثه رانندگی حفظ خونسردی خود و در قدم بعدی تماس با پلیس ۱۱۰ و توضیح دقیق حادثه و ثبت اطلاعات میباشد.

شما خوانندگان گرامی میتوانید در صورت نیاز به اقدام جهت دریافت مبلغ افت قیمت خودرو خود و یا هرگونه مشکلات ناشی از تصادفات (عدم سازش طرف مقابل ، فرار طرف مقابل و …) با موسسه کارپردازان تماس گرفته تا وکلای ما مشاوره لازم جهت اقدامات مورد نیاز را به شما بدهند. همچنین میتوانید با حضور در دفاتر موسسه کارپردازان در هر یک از شعب یافت آباد یا اسلامشهر وکالت دعاوی خود را به وکلای باتجربه در این امر سپرده و درکوتاه ترین زمان به خواسته خود برسید.

اولین قدم حفظ خونسردی و تماس با پلیس :

خیلی از رانندگان به علت ناشی بودن یا بی‌اطلاعی از قوانین بعد از تصادف دچار سردرگمی می‌شوند که با این اتفاق  هم به خود و هم به سرنشینان استرس وارد می‌کنند و همچنین باعث ترافیک و مزاحمت برای سایر راننده ها هم می شوند. پس مجددا یاداوری میکنیم اولین اقدام برای جلوگیری از به وجود آمدن این‌چنین رفتارهای غیرعادی بعد از وقوع تصادف حفظ خونسردی و آرامش است .سپس تماس گرفتن با پلیس ۱۱۰ . زمانی که با پلیس تماس می‌گیرید و آدرس محل وقوع تصادف را می‌دهید نزدیک ‌ترین واحد راهنمایی رانندگی یک کارشناس تصادف نزد شما می‌فرستد و اقدام به تنظیم کروکی و تعیین مقصر و زیان دیده می‌نماید.

 نکته ضروری اینجاست که بهتر است خسارت را از بیمه  بگیرید و خودتان با خیال راحت سراغ یک  صافکار و نقاش ماهر بروید.

لازم به ذکر است که اگر وسط بزرگراه و خیابان پرتردد تصادف کردید لزومی ندارد خودرو را دقیقاً همان نقطه نگه دارید تا پلیس از راه برسد و مقصر را تعیین کند. درصورتی ‌که پلیس مشاهده کند که راه را بند آورده‌اید قطعاً هر دوطرف را به دلیل سد معبر جریمه خواهد کرد. پس بهتر است با موبایلتان از وضعیت خودروها عکس بگیرید و بعد مسیر را برای عبور سایر خودرو ها باز کنید.

تصادف ماشین|وکیل برای افت قیمت |وکیل در اسلامشهر|وکیل در یافت اباد

تصادفات منجر به خسارت یا جرح :

تصادفات ۲ به دو دسته  خسارتی و جرحی تقسیم میشوند که در ادامه به توضیح این دو میپردازیم.

اگر تصادف منجر به فوت رخ دهد موقعیت خودروها را نباید بهم زد و تا آمدن پلیس و اورژانس باید صبر کرد اما هنگامی که تصادف صرفا موجب خسارت مالی شده و هر دو طرف حادثه افراد معقولی بوده و قبول می‌کنند که چه کسی مقصر است اگر مدارک هر دو طرف کافی بود مانند  گواهی‌نامه ؛کارت خودرو ؛کارت بیمه شخص ثالث و برگه معاینه فنی ، برگه کروکی سازش می‌گیرند و به بیمه مراجعه می‌کنند.

در مورد تصادفات جرحی و فوتی چون نیاز به ارجاع به مراجع قضایی است و یا اگر دو سمت حادثه  باهم سازش نمی‌کنند، در این حالت پلیس کروکی عدم سازش تنظیم مینماید.

مراجعه به بیمه و دریافت خسارت :

 آخرین اقدام بعد از رسیدن پلیس و مشخص شدن مقصر در تصادف رانندگی مراجعه به بیمه است . طرفی که مقصر نیست باید خسارت خود را از بیمه شخص ثالث مقصر دریافت کند. پس اگر در تصادفی شما مقصر شناخته شدید دنبال گرفتن خسارت از بیمه شخص ثالث نباشید. البته اگر بیمه بدنه داشته باشید می‌توانید با مراجعه به شرکت بیمه‌کننده ، خسارت اتومبیل خود را دریافت نمایید . درصورتی که هریک از طرفین حاضر به سازش نباشد شما میتوانید با مراجعه به مراجع قضایی مربوطه اقدام به تنظیم دادخواست و شکایت نمایید.همچنین شما میتوانید با سپردن این امر به وکلای با تجربه دفاتر موسسه کارپردازان در هر یک از شعب یافت اباد و اسلامشهر با کمترین هزینه و کوتاه ترین زمان به نتیجه موردنظر برسید.

گرفتن کروکی امری الزامی است یا خیر ؟

اگر خسارت ناشی از تصادف به تقریب کمتر از ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان باشد و همچنین دو طرف حادثه با یک دیگر سازش نمایند گرفتن کروکی الزامی نخواهد بود اما در غیر این صورت گرفتن کروکی الزامی میباشد.البته در هر صورت حتما پس از تصادفات با پلیس تماس گرفته و تصادف رخ داده را گزارش نمایید.

با افت قیمت خودرو چه کنیم ؟

نکته قابل ذکر این است که در مواقعی که اتومبیل صفر یا گران‌ قیمت باشد  یا تاکنون تصادفی نداشته باشد و خسارت  وارده باعث ضرر چشمگیری به خودرو شده باشد در اصطلاح به غیر از لزوم تعمیر و بازسازی قسمت آسیب‌دیده ،ماشین دچار افت قیمت نیز می شود. نکته‌ای که دراین موردباید متذکرشد این است که هیچ بیمه‌ای تعهد به پرداخت خسارت ناشی از افت قیمت خودرو را ندارد و پرداخت خسارت ناشی از افت قیمت خودرو برعهده شخص مقصر تصادف می باشد .

بنابراین برای دریافت خسارت ناشی از افت قیمت ماشین باید به راننده مقصر حادثه مراجعه کرد. شخص متضرر باید به شورای حل اختلاف مراجعه کرده و تقاضای دریافت خسارت ناشی از افت قیمت خودرو در اثر تصادف رانندگی را تقاضا نماید.با توجه به اشنا نبودن اکثر افراد با نحوه درخواست افت قیمت از مقصر پیشنهاد میشود با سپردن کار خود به وکلای خبره دفاتر کارپردازان در کوتاه ترین زمان به حصول نتیجه مطلوب برسید.

نظرات

1 دیدگاه دربارهٔ «نکات ضروری پس از تصادف رانندگی از حفظ خونسردی تا دریافت افت قیمت ماشین»

nus گفت:

Hi, this is Anna. I am sending you my intimate photos as I promised. https://tinyurl.com/yfaa8bs2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.