مشاوره و راهنمایی :02166397082 - 09373817111

دریافت سند اجاره ای برای دادسرا
سید علیرضا طباطبایی

اجاره سند

وبلاگ

دریافت سند اجاره ای برای دادسرا

هنگامی که متهمی به دادسرا احضار می­شود، اجاره سند برای وی و خانواده ایشان مطرح می­گردد. به جهت تضمین حضور متهم در زمان­‌های اعلام شده، توسط بازپرس پرونده قرار وثیقه صادر می­شود که متهم می­بایست به عنوان قرار وثیقه، سند ملکی را به دادسرا ارائه نماید. سند اجاره­‌ای برای دادسرا و شرایط و قیمت آن یکی از نکاتی است که متهم و خانواده ایشان، با آن روبرو هستند.

هنگامی که متهم در دادسرا از سوی مقام قضایی که می­تواند قاضی، بازپرس و یا دادیار باشد، تفهیم اتهام شود، به جهت آن که حضور وی در مراجع قضایی تضمین گردد، قرار وثیقه صادر می­شود که می­بایست با ارائه یک سند ملکی انجام شود. حال اگر متهم نتواند برای قرار وثیقه اقدام نماید و سند ملکی را تهیه کند، مطابق با ماده ۲۳۷ قانون آیین دادرسی کیفری، قرار بازداشت وی صادر می­شود.

اجاره سند برای دادسرا

نقش سند های اجاره ای در دادسرا

این قرار زمانی صادر می­گردد که از سوی متهم خساراتی به فرد شکایت کننده وارد شده است و یکی از مهم­ترین قرارها برای تامین جرم‌­های کیفری به شمار می­آید. اما آن چه که مطرح است این است که برخی از افراد، به جهت آنکه دسترسی به سند ملکی شخصی ندارند، اقدام به دریافت سند اجاره­ای برای دادسرا می­کنند.

این افراد متاسفانه، گاهی با افراد کلاهبردار و غیر حرفه‌­ای برخورد کرده و برای اجاره سند اقدام می­کنند. این مسیر پر از ریسک، باعث می­شود بسیاری از این افراد متضرر شده و خسارات زیادی را متحمل شوند. لذا لازم است که در این شرایط خاص، در آرامش کامل برای دریافت سند اجاره ­ای، از افراد متخصص و مجرب کمک و مشاوره­‌های لازم را دریافت کنید تا بتوانید مساله ایجاد شده را حل نمایید.

گروه حقوقی و متخصص کارپردازان، می­تواند در این خصوص ضمن ارائه مشاوره­های لازم، شما را یاری نماید. برای این کار لازم است که با کارشناسان کارپردازان تماس گرفته و از نظر کارشناسی ایشان بهره مند شوید.

ضرورت وثیقه ملکی

یکی از مسائلی که هنگام صدور قرار وثیقه ایجاد می­شود این است که اگر متهم و یا خانواده وی، نتوانند جهت تامین سند اجاره ای برای دادسرا اقدام کنند، شخص متهم پیش از آن که جرم وی به اثبات برسد، بازداشت شده و باعث می­شود تا وی و خانواده دچار صدمات روحی فراوانی شوند.

از جمله کارهایی که می­توان از بازداشت شخص در مرحله اتهام جلوگیری نمود این است که سند ملکی تامین شود. بدین ترتیب متهم می­بایست مبلغی را به عنوان اجاره به وثیقه گذار پرداخت نماید تا بتواند از سند ملکی وی برای وثیقه استفاده نماید.

یکی از نکاتی که در این میان همواره مطرح است این است که برخی تصور می­کنند که اجاره سند برای دادسرا و یا حتی دادگاه، جرم محسوب می­شود. لازم به ذکر است که این کار مطابق با قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران، جرم نبوده و برای شرایطی که متهم سند ملکی نداشته است، قابل اجرا بوده و اقدام به دریافت سند اجاره­ای برای دادسرا می­کنند.

مشاوره با کارشناسان حقوقی برای اجاره سند

عاقبت‎های بد سند اجاره ای  

حال اگر متهم و یا خانواده ایشان برای اجاره سند جهت دادسرا اقدام کردند و مسائلی در این خصوص ایجاد شد، چه عواقب بدی را برای آن­ها درپیش خواهد داشت. باید به این نکته توجه داشته باشید که اجاره سند و قرار وثیقه در دادسرا هنگامی مطرح است که پرونده در دادسرا وارد شده و کیفر خواست برای متهم صادر نشده است.

البته در برخی از مواقع قاضی دادگاه، با استناد به مدارک و دلایل موجود، هنگامی که پرونده از دادسرا به دادگاه ارجاع می­شود، قرار وثیقه را برای متهم صادر می­نماید. از همین روست که برخی از افراد در دادگاه­‌ها و دادسرا، اقدام به بازاریابی در خصوص سند اجاره­ای می­کنند که در بسیاری از مواقع دریافت سند اجاره­ای برای دادسرا از این دسته از افراد، می­تواند مسائل زیادی را برای متهم و خانواده ایشان، ایجاد نماید.

روش مناسب

هنگامی که متهم و خانواده ایشان، برای رفع مسئله ایجاد شده به دنبال اجاره سند هستند، عمدتا به دلیل عدم آگاهی از این فرایند، نمی­دانند که برای اجاره سند به کجا مراجعه کنند و چگونه می­توانند آن را تهیه کنند.

همچنین در خصوص بهترین روش برای دریافت سند اجاره­ای برای دادسرا ، اطلاعات و آگاهی لازم را نداشته و از قیمت واقعی سند اجاره­ای بی­خبر هستند. اینجاست که حضور یک گروه حقوقی مانند کارپردازان می­تواند بهترین انتخاب برای ایشان باشد تا با خیالی آسوده، مشاوره دریافت کرده و برای اجاره سند اقدام نمایند.

مجاز بودن اجاره سند برای دادسرا

شرایط اجاره سند در قانون مجازات اسلامی

مطابق با ماده 265 قانون مدنی، افراد می­توانند برای آن که سند ملکی خود را در اختیار شخص دیگری می­گذارند، از بابت آن، وجهی را مطالبه کنند و این کار کاملا صحیح و قانونی می­باشد. ضمن آنکه در کنار اجرای قانونی و مادی که در این کار وجود دارد، می­تواند با نیت خیرخواهی و نوع دوستی و خداپسندانه انجام شود.

از سویی دیگر در صورتی که نیت افراد برای دریافت سند اجاره­ای برای دادسرا ، فراری دادن متهم باشد، این کار جرم محسوب شده و به عنوان مشارکت در جرم و فراری دادن زندانی مطابق ماده 553 قانون مجازات اسلامی، افراد مجازات خواهند شد.

تمامی کسانی که در امر سند اجاره­ای، فراری دادن متهم، مخفی کردن شرایط فرار ایشان مداخله‌­ای داشته باشند، به جهت مشارکت آگاهانه در این امر، مجازات­های مقرر را دریافت خواهند کرد.

مشاوره کارشناسی از گروه کارپردازان

اجاره سند جهت دادسرا

گروه حقوقی کارپردازان، با برخورداری از کارشناسان حقوقی، در جهت کمک و یاری به شما در خصوص دریافت مشاوره­‌های حقوقی و کارآمد درباره سند اجاره ای برای دادسرا ، در خدمت شما خواهند بود و تمام تلاش خود را خواهند کرد تا در چنین شرایط خاصی بتوانند خدمات حقوقی مناسب را به شما عزیزان ارائه نمایند. کافی است با کارپردازان تماس بگیرید.

نکته مهمی که باید به آن اشاره کرد این است که با توجه به این که منع قانونی برای اجاره سند در این مواقع وجود ندارد، بنابراین کسانی که اقدام به اجاره سند برای متهمین می­کنند نیز فعلی مجرمانه را صورت نداده­‌اند. اما توصیه می­شود به جای اقدام از طریق افراد گذری، به دفاتر حقوقی که در این خصوص فعالیت می­کنند، اعتماد کرده و از طریق این مراکز اقدام نمایید.

جهت مشاوره با شماره 09373817111 تماس بگیرید.

پیج ما را در اینستاگرام دنبال کنید

مقالات مرتبط :

نظرات

1 دیدگاه دربارهٔ «دریافت سند اجاره ای برای دادسرا»

نصرت گفت:

هزینه سند شهری با روستایی که واسه شهرستان باشه ،باهم فرق داره یادوتاش یه قیمته؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.