مشاوره و راهنمایی :02166397082 - 09373817111

اجاره سند جهت دادگاه و دادسرا
سید علیرضا طباطبایی

اجاره سند

اجاره سند جهت دادگاه و دادسرا

ضمن عرض خسته نباشید به شما خواننده گرامی به اطلاع میرساند موسسه حقوقی کارپردازان و ضامن راد ضمن داشتن سابقه طولانی در امر اجاره سند جهت دادگاه و دادسرا با داشتن گروهی متخصص و با تجربه ، آماده ارائه انواع سند های اجاره ایی و فیش حقوقی به هر میزان و در کوتاه ترین زمان و پایین ترین نرخ قیمت در بین موسسات میباشد.

شما میتوانید ضمن اطلاع از قیمت و شرایط سند و فیش حقوقی با شماره زیر تماس بگیرید.
09331486294

09193797186
09220562433

جهت اشنایی بیشتر با شرایط و مراحل اجاره سند و فیش حقوقی برای دادگاه و دادسرا به لینک زیر مراجعه نمایید :

شرایط و مدارک لازم جهت اجاره سند و فیش حقوقی

همچنین جهت اگاهی بیشتر در مورد انواع قرار های تامین کیفری به لینک زیر مراجعه نمایید:

اشنایی با تعریف قرار تامین کیفری و انواع قرار های تامین قابل صدور

در این مقاله به توضیح تعریف دادگاه و دادسرا ها و تفاوت میان این دو پرداخته و در همچنین به روند رسیدگی پرونده در دادگاه و دادسرا اشاره خواهیم کرد .

اشنایی با دادسرا و وظایف دادسرا ها :

هر زمان که جرمی رخ میدهد در وهله اول باید محل و نهادی باشد که به بررسی و تحقیق در ارتباط با علت رخ داد جرم ، شناسایی متهمین و به طور کلی مقدمات رسیدگی بپردازد.مرجع قضایی که این وظیفه را به بعهده دارد دادسرا میباشد.(البته در جرم های کیفری ). پس متوجه شدیم اگر فردی بخواهد شکایتی انجام دهد در ابتدا باید به دادسرا مراجعه نماید (در حال حاضر اقدام از طریف دفاتر خدمات قضایی نیز مقدور میباشد.)

به طور کلی وظایف دادسرا شامل : کشف جرم ، تحقیقات مقدماتی ، تعقیب متهم و در نهایت اجرای احکام کیفری میباشد.دادسرا پس از انجام تحقیقات لازم و جمع اوری مدارک و مستندات لازمه ، پرونده را برای صدور حکم به دادگاه ارسال مینماید. لازم به ذکر است پس از صدور حکم قطعی پرونده برای اجرای احکام به دادسرا بازگشت داده میشود .

مقامات قضایی حاضر در دادسرا :

بالاترین مقام در دادسرا یا همان ریاست دادسرا بر عهده دادستان بوده که به آن مدعی العموم هم گویند. دادستان نماینده مردم جامعه بوده و در جرم هایی که جنبه عمومی نیز دارند وظیفه دفاع از حقوق مردم را بر عهده دارد .


پس از دادستان مقام بعدی معاون دادستان بوده که به عنوان جانشین دادستان در زمان غیبت او میباشد.


مقام مسئول بعدی بازپرس بوده که وظیفه کشف جرم ، تحقیقات ، یافتن و بازجویی متهم و جمع اوری مستندات و مدارک را بر عهده دارد. بازپرس برای شروع کار خود نیاز به اجازه دادستان دارد اما پس آن ملزم به پیروی از دادستان در رسیدگی به پرونده نمیباشد و در این حالت گاهی پیش میاید که بازپرس و دادستان دچار اختلاف نظر شده و مرجع رسیدگی به این اختلاف نظر دادگاه عمومی میباشد.


در نهایت به مقام دادیار میرسیم که تحت نظر مستقیم دادستان بوده و حق مخالفت با دادستان را ندارد. در نتیجه برای هر اقدامی نیاز به موافقت دادستان دارد.

تعیین قرار وثیقه یا کفالت :

به طور معمول در روند رسیدگی به پرونده مرجع قضایی با صلاح دید خود و در نظر گیری پرونده و جزییات آن اقدام به صدور قرار تامین میکند که افراد به واسطه آن میتوانند با معرفی وثیقه یا کفیل به مرجع قضایی تا زمان صدور حکم در خارج از بازداشت به سر برده و به انجام کار های خود بپردازند.لازم به ذکر است گاهی افراد خود توانایی معرفی وثیقه (سند) یا کفیل را ندارند به همین جهت میتوانند جهت اجاره سند و یا فیش حقوقی برای کفالت به مراکز معتبر حقوقی فعال در این امر مراجعه نمایند.


موسسه حقوقی کارپردازان و ضامن راد با داشتن تیمی متخصص و با تجربه اماده ارائه انواع خدمات اعم از اجاره سند جهت دادگاه و دادسرا و اجاره فیش حقوقی برای متهمین و زندانیان میباشد.برای اطلاع از شرایط و قیمت ها با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید .
09331486294

09193797186
09220562433

آشنایی با انواع دادگاه ها :

دادگاه ها از نظر صلاحیت به دو دسته ذاتی و محلی تقسیم میشوند که ما در اینجا صرفا به توضیح صلاحیت ذاتی آن میپردازیم.منظور از صلاحیت ذاتی ، صلاحیت رسیدگی به اختلافات میباشد.

دادگاه حقوقی :
دادگاه های حقوقی به بررسی دعاوی حقوقی پرداخته که خود به دو بخش اموال و اشخاص تقسیم بندی میشود.

دادگاه جزایی :
به بررسی امور جزایی پرداخته و زمانی که دادسرا با انجام تحقیقات صدور کیفر خواست میکند ، پرونده برای صدور حکم به این دادگاه ارجاع داده میشود.

دادگاه خانواده :
به بررسی امور مدنی در حوزه خانواده میپردازد.

دادگاه اطفال

دادگاه عمومی انقلاب:
این دادگاه صلاحیت رسیدگی به انواع جرایم را دارد مگر انکه رسیدگی به آن جرم در صلاحیت مرجع دیگری باشند.

بررسی تفاوت دادگاه و دادسرا :

در ابتدا باید گفت هر دو مرجع قضایی بوده ولی دادسرا جهت رسیدگی مقدماتی به دعاوی کیفری بوده اما دادگاه صلاحیت رسیدگی به امور جزایی و مدنی و حقوقی را دارا میباشد .
اغاز رسیدگی در دادسرا و دادگاه کیفری با تنظیم شکواییه بوده ولی در دادگاه به طور معمول فرایند شروع رسیدگی با ارائه دادخواست اغاز میشود.
در دادسرا برای پرونده قرار صادر شده ولی در دادگاه برای پرونده حکم صادر میگردد.

برای اجاره سند جهت دادگاه و دادسرا قبل از تماس اطلاعات کامل در مورد نوع و میزان وثیقه یا فیش حقوقی را از مرجع قضایی پرسیده و سپس با موسسه ما تماس گرفته تا در کوتاه ترین زمان و با پایین ترین نرخ قیمت در بین دیگر موسسات کار شما را انجام دهیم.همچنین در صورت هر گونه ابهام در این موضوع میتوانید با مشاوران ما در تماس باشید.
09331486294
09193797186
09220562433

نظرات

2 دیدگاه دربارهٔ «اجاره سند جهت دادگاه و دادسرا»

امیر گفت:

شما واسه شهرستان هم سند میزارید؟؟؟؟؟

بله مشکلی نداره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.